Protez Diş Hekimliği

Total Protez (Tam Diş)
Tam diş protezler çürük, travma, kemik erimesi gibi sebeplerle tüm tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda alt ve üst çeneye dokudan destek alarak yapılan hareketli protezlerdir.

Köprü - Kuron
Kaplama olarak da bilinen sabit protezler, ağızda az sayıda diş eksikliğinde uygulanan ve destek dişlerin şekillendirilmesi (kesilerek küçültülmesi) ile laboratuvarda hazırlanıp dişlere yapıştırılan protezlerdir.

Zirkonyum Kuron
Zirkonyum aynı zamanda diş kaplamasında da kullanılmaktadır. Zirkonyum doğal dişe yakın beyazlıktadır ve ışığı yansıtır. Bu nedenle dayanıklılık yanında estetik açıdan da kullanışlıdır. Aşınma yapmaz ve ağızda metal tadı bırakmaz. Zamanla renk değişikliği oluşmaz. Vücuda zararı yoktur.

0
0
0
0

Özel bir porselenin laboratuvarda hazırlanarak oluşturulan porselen kaplamadır. Işığı geçirgen ve şeffaf türde bir yapısı vardır. Dolayısıyla ön dişlerde çok doğal bir görüntü oluşturur. İçinde metal olmaması doğal ve şeffaf görüntüsü leke ve plak oluşumunu önler.

Dişlerin ön yüzeyleri olan dudak ve yanakla temas eden yüzeylerine yapıştırılan, çok ince yapıdaki porselen yaprakçık seramiklerdir. Genellikle dişler hiç kesilmeden uygulanabildiği gibi, dişlerin üzerinden 0,3 mm kadar bir pürüzlendirme yaparak da uygulanabilmektedir.

Onleyler dolgu ve kuron (kaplama) arasında bir çözümdür. Dolgu yapılabilecek yeterli diş dokusunun olmadığı veya kaplanacak derecede zarar görmemiş olan dişlere uygulanan bir estetik tedavi yöntemidir.

Öncesi ve Sonrası

Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic


Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic


Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic

Master Dent ağız ve diş sağlığı kliniği olarak 15 yıllık tecrübemiz İstanbul'da Estetik Diş Hekimliği, İmplant, Zirkonyum ve Tüm Diş Tedavileri bölümleriyle sizlere hizmet vermekteyiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana, ekibimizi her zaman alanında en iyi ve en deneyimli hekimlerle oluşturduk. Üstün hizmet anlayışı ile bizi tercih eden 40.000'den kişiye eşsiz hizmet sunduk. Sizde ağız ve diş sağlığı ile ilgili zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN