Çene ve Diş Cerrahisi

İmplant Nedir
İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?
İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanır. Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir. Şeker hastalarında tedaviden önce hastalığın düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda tedaviden önce ilaçlar kesilir. Kemik erimesi olanlar uygun tedavi aldıktan sonra implant tedavisi görebilirler.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?
İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.
Zirkonyum implantlar, titanyumdan yapılmış implantların direncini artırmak için yapılmış yeni kuşak implantlardır. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık haricinde farkı yoktur.

0
0
0
0

Dişlerin yüzeyindeki mine Cerrahi operasyonla aynı günde 4-6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir. Fonksiyon, estetik, tat, konuşma ve özgüveni dikkate alarak hasta memnuniyetini sağlar.

Azalan kemik miktarını arttırmak amacıyla sinüs tabanının cerrahi olarak yükseltilmesi işlemine sinüs lifting adı verilir.

İmplant tedavisi yapılacak bölgeye; çene kemiğinin yüksekliğini ve derinliğini artırmak için uygulanır. Kemik ilavesi yapıldıktan sonra altı aylık bir bekleme sürecinin ardından yeterince kalınlığa ulaşan yeni çeneye İmplant Tedavisi yapılabilir. Bu süreçte kişinin estetik görünümüyle ilgili herhangi bir sorun yaşamaması için damak yapısına uygun geçici bir protez kullanır. Çene kemiğinde istenen kalınlığa ulaşıldığı zaman eksik diş bölgesine implant yerleştirilir. Üç ile altı aylık bir sürecin ardından hazırlanan porselen dişler yerleştirilir ve kişi yeni, estetik ve sağlam dişleriyle hayatına daha sağlıklı bir ağız ile devam eder.

Gömülü Diş Çekimi
Genellikle 20. yaş dişinin deri altından cerrahi müdahale ile alınması işlemi iken diş çekimi ise görünürde hasar görmüş ve tedavi edilemeyecek seviyede olan dişlerin çekilerek çıkarılması işlemidir.

Kök Ucu Rezeksiyonu
Kanal tedavisi operasyonlarının uygun olmadığı ya da yeterli gelmediği zamanlarda yapılan cerrahi işleme kök ucu rezeksiyonu denir.

Çene Kistleri
Tek tedavi yöntemi cerrahi müdahale ile olur. Kistler alanında uzman çene cerrahı tarafından ameliyat ile alınır. Zamanında doğru müdahale yapılmazsa çene kistleri yüzde şişlik, iltihap ve ağrı, iyi veya kötü huylu tümör oluşumu, çene kemiğinde deformasyon gibi birçok üzücü sonuca neden olabilir.

Öncesi ve Sonrası

Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic


Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic


Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic
Master Dent Clinic

Master Dent ağız ve diş sağlığı kliniği olarak 15 yıllık tecrübemiz İstanbul'da Estetik Diş Hekimliği, İmplant, Zirkonyum ve Tüm Diş Tedavileri bölümleriyle sizlere hizmet vermekteyiz. Kurulduğumuz ilk günden bu yana, ekibimizi her zaman alanında en iyi ve en deneyimli hekimlerle oluşturduk. Üstün hizmet anlayışı ile bizi tercih eden 40.000'den kişiye eşsiz hizmet sunduk. Sizde ağız ve diş sağlığı ile ilgili zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN